TJ Šumperk TJ ŠumperkDomácí
67
59

V neděli jsme po strastiplné cestě hráli v Šumperku.

V utkání, které jsme mohli vyhrát bez větších problémů, nás opět porazila pasivita v útoku. Všechno jsme pouze ostřelovali z dálky při velmi špatném procentu úspěšnosti a trenéry, mrzelo nedodržování pokynů. Nepřesvědčivý výkon vyvrcholil v prvních asi šesti minutách třetí čtvrtiny, když naše hra byla úplně statická s občas vypuštěnou nepřesnou střelou. Obrat sice přišel pozdě, ale potěšil. Nastal v závěru třetí čtvrtiny a pokračoval pak celou poslední desetiminutovku.  Najednou Šárka a Martina přihrávaly výborně hrající Nadě Salačové tam, kam bylo potřeba (tak to mělo být od začátku a nejen od nich) a Naďa řádila pod oběma koši - 16 doskoků, z toho 6 v útoku, 17 bodů a 6 získaných faulů. To vše bylo doprovázeno aktivní obranou takřka všech hráček. Chybělo nám pět minut, které by potvrdily nejen změnu obrazu hry, ale i změnu výsledku.

Velmi dobrý rozhodčí Tomáš Holubek a dobrý Antonín Kapl, jehož několik chyb žel vyznělo ve prospěch domácích.

Body: Dlouhá 21 (16 dokoků), Vlková a Podhorná 13, Valentová, Zelená a Hejlová po 5, Vavříková 4, Leštinská 1 – Salačová 17 (16 doskoků), Rybová 15, Friedelová 10, Vaněčková 7, Hájková 4, Jonášová, Hamplová a Myšková po 2, střelba za 2 body: 49/20:51/20, trojky: 19/5:20/3, TH: 22/12, 14/10, doskoky: 43:39, ztráty 15:18, fauly: 17:19, čtvrtiny: 17:15, 15:9, 22:16, 13:19